Hakkımızda

Artcivic, uzun yıllar teknoloji sektöründe çalışmış iki sanatsever girişimcinin sanatçı arkadaşları tarafından dürtülmeleriyle 2012 senesinde fikir olarak ortaya çıkmıştır. Girişimcilerden biri yaklaşık bir sene saha çalışması yapmış, diğeri ise bu süre zarfında teknolojik gelişmeleri takip etmiştir.

İlk bakışta Articivic, e-kitap satış sitesi gibi gözüküyor olsa da esasen e-kitap projenin sadece bir parçasını teşkil etmektedir.  Sonraki proje parçalarının da hayata geçmesi ile birlikte, dijital ortamda yayınlanabilir olan bütün sanat ürünlerine kitapsever, sanatsever ve diğerlerinin ulaşması amaçlanmış ve bunun için ülkemizde daha önce görülmemiş çeşitli yenilikler hazırlanmıştır. 

Artcivic’in amacı sanatseverlerin ve sanatçıların yaşadığı kimi sorunlara çeşitli çözümler üretmek ve bunun için gerekli olan altyapıyı gerek dijital ortamda gerekse bu ortamın kaçınılmaz bir gerçekliği olan sosyal paylaşım ortamlarında sunmaktır. Ez cümle, Artcivic , önceliği her zaman bu iki tarafa vermeyi ilke olarak benimsemiş ve adımlarını bu yönde atmıştır. Artcivic iletişim kolaylığı sağlayarak iki tarafı bir araya getirmeyi ve kaynaştırmayı amaçlayan bir platformdur. 

Artcivic sadece yurt içinden değil, yurt dışından da manevi destek almış olmakla birlikte bir süre sonra bu destek iş ortaklığına da dönüşmüştür.  Bu teknolojik desteğe içerik desteği de eklenince proje beklenilenden daha büyük bir hal almış, bu durum da yine her girişimcinin başına geldiği üzere cevaplanması gereken soruların sayısını arttırmıştır. Artcivic bu cevaplar üzerine kurulmuş bir platformdur.  

Yeniliklerin yavaş yavaş devreye alınacağı Artcivic projesinin bize verdiği keyfi, size de yaşatmasını dileriz. 

Saygılarımızla, 

Artcivic