Son / İmza: Karanfiller / Fergun Özelli

SON

 

İki sokak lambası, gövdelerinde çok büyük bir açlıkla kanayan aydınlığı, sahil kasabalarının gevşek mi gevşek hayat akışında pek de görülmeyen çalışkanlık ve başarı azmiyle gökyüzüne göndermeye uğraştı bütün gece. 

Evrenin uçsuz bucaksız karanlığında, elleri ceplerinde, sıkıntılı bir yalnızlık yürüyüşü yapan tavşan benli ay, atmosfer dışından dostça gülümsedi onlara. "Zorlamayın kendinizi," diye seslendi ışık sesiyle, "güneş bana da küsse, sonum aynı sizin gibi."

 

İMZA: KARANFİLLER

 

Tarih: 14.Ekim.2015 (Ağaçların, sararmış yapraklarını kimseyi takmadan döküp saçarak çırılçıplak soyundukları mevsimin, ismine “çarşamba” denilen ve kim bilir kaç binyıldır hiç durmaksızın yinelenen yepyeni bir sabahı.)

Saat: 10.45

Yer: Gezegeninin üç tarafı denizlerle çevrili, 783.562 kilometre karelik bir kara parçasının denizlerden uzak ve başkent olarak tanımlanan yerleşim merkezinde, DİSKKESKTMMOBTTB harfleriyle anılan meslek örgütlerinin düzenlediği, “Savaşa inat, Barış, hemen şimdi! Barış, Emek, Demokrasi” mitingi öncesi, tren garı önünde yer alan, beton ve asfalt giysili, minik havuzlar ve park alanlarıyla süslü gri meydan.

Olay: Barış mitingine gitmek için diğer arkadaşlarını beklerken halay çekip türkü söyleyen sivil grupların içine sızmış yelekleri ölüm işlemeli canlı bombaların kendilerini hem “devlet” hem de “cennet” için patlatması.

Olay sonrası: Dua ve demir bilye destekli patlayıcılar, cömertçe kullanıma sunulmuş kamu malı biber gazları ve nefret hızlı cop darbeleri eşliğinde, tren garı önündeki meydana savrulup saçılan kardeşlerinin ölü ve yaralı haberleri, dalga dalga, radyo, televizyon, internet sayfalarına akınca, gezegende yaşayan tüm karanfiller, aynı anda solmaya başlayıp aynı anda sildi gerçek renklerini.   

Yaşanılan ilk şok dalgasının ardından yazılı, görsel ve sosyal medyada şu duyuru kanat çırptı: “Asla çalıntı olmayan ve taklit edilemeyecek yepyeni bir renk aranıyor!.. Çok acil!.. İmza:  KARANFİLLER”

Kullanıcı Yorumları (Yorum Ekle)